Początkiem wspólnoty były spotkania modlitewne grupy osób związanych z kręgiem Ruchu Domowego Kościoła i ich przyjaciół, które rozpoczęły się w lutym 1996 roku w prywatnym domu. Po pewnym czasie przyjęły one charakter charyzmatyczny i odbywały się przy parafii Św. Antoniego w Ostrołęce.

 

Potrzeba dalszej formacji, poszukiwania odpowiedzi na pytanie: "Co dalej?", a także kontakt z już istniejącymi wspólnotami doprowadziły do powstania Wspólnoty Przymierza, gdyż „Bóg nie powołuje nas dla nas samych, lecz ze względu na wielu innych.” W kolejnych latach następuje czas podejmowania poważnych decyzji, czas udzielenia odpowiedzi Bogu na Jego wezwanie: „Pójdź za Mną”, w następstwie czego niektórzy z członków wspólnoty w roku 2000 podpisali deklarację przymierza – niektórzy na rok, inni już na całe życie. W kolejnych latach dołączają do nich następni uczniowie pociągnięci przez Jezusa w Duchu św. 

 

Od 2014r wspólnota nosi imię „Źródło Życia”, które jest imieniem własnym, nadanym w modlitwie prorockiej podczas rekolekcji wakacyjnych w Turno k/Białobrzegów2014r.

Opiekunem duchowym wspólnoty jest obecnie ks. Łukasz Dzwolak.

Kto jest teraz na stronie

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.